PL

PL

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Za tydzień w niedzielę rozpocznie się Adwent. Na mszy św. o godz. 8.00 zapalimy pierwszą Świecę adwentową i poświęcimy opłatki wigilijne.

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem odmawiamy Jubileuszowy Akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. W dniu wczorajszym w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach przedstawiciele Episkopatu w imieniu Narodu odmówili ten Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Dzisiaj każdy z nas, może osobiście zaprosić Chrystusa Króla do swojego serca, do swojego życia do swojej rodziny.

2. Dzisiaj po południu o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– w poniedziałek Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
– we wtorek wspomnienie św. Cecylii dziewicy i męczennicy, patronki muzyki Kościelnej
– w czwartek świętych męczenników wietnamskich, Andrzeja i towarzyszy
– w piątek, wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy, patronki kolejarzy. Msza święta dla kolejarzy będzie w naszej bazylice w najbliższy czwartek o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy kolejarzy z rodzinami.
– w piątek, także liturgiczne wspomnienie bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, /Franciszki Siedliskiej/, zakonnicy założycielki zgromadzenia SS. Nazaretanek.

4. Za tydzień w niedzielę rozpocznie się Adwent. Na mszy św. o godz. 8.00 zapalimy pierwszą Świecę adwentową i poświęcimy opłatki wigilijne. Pragniemy poinformować parafian, że opłatki nie będą roznoszone do domów. Opłatki będzie można nabywać w zakrystii. Zwyczajowo przy tej okazji składamy ofiarę, która przeznaczamy na utrzymanie służby kościelnej w ciągu całego roku. Zaznaczamy też, że parafia nikogo nie upoważnia do roznoszenia opłatków. Gdyby w naszych domach pojawiły się osoby powołujące się na parafię, to ostrzegamy, że są to osoby, którym nie należy ufać.

6. Na roraty zapraszamy w niedzielę na godz. o 6.30. W dni powszednie Roraty będziemy odprawiać o godz. 8.00 rano.

7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa na cały tydzień. Szczęść Boże.