PL

PL

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

W najbliższą niedzielę rozpoczyna się Adwent. W naszej bazylice rozpoczną się rekolekcje adwentowe i przed odpustem z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, który będziemy przeżywać 8 grudnia. W niedzielę na wszystkich Mszach św. będą głoszone nauki przez Ks. Michała Kuliga ze zgromadzenia Księży Filipinów z Gostynia. Nauki będą też głoszone w przyszłym tygodniu w poniedziałek i wtorek o godz. 9.00 i 18.30. Wszystkich Parafian i przybywających do naszej bazyliki zapraszamy do udziału w tych rekolekcjach. Niech to będą dni modlitwy i refleksji tegorocznego Adwentu, jako przygotowanie przed odpustem i przegotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. odmawiamy Jubileuszowy Akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św. i Nieszpory z Uroczystości Chrystusa Króla.

2. W czwartek liturgiczne święto św. Andrzeja Apostoła. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia. W tym dniu imieniny obchodzi Ks. dr kanonik Andrzeja Scąber. Polecajmy Solenizanta w modlitwie i życzymy Mu błogosławieństwa Bożego i opieki patrona św. Andrzeja.

3. W tym tygodniu I piątek miesiąca grudnia. Msza św. do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 8.00, o 17.30 z udziałem młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Okazja do spowiedzi w piątek od 6.00 do 9.30 i wieczorem od godz. 17.00 do 19.00

4. W sobotę odwiedzimy Chorych w domu. Jednocześnie informujemy, że kapłani jeszcze przed Świętami będą odwiedzać chorych, w sobotę 23 grudnia.

5. Z okazji II rocznicy śmierci + Ks. Prof. Andrzeja Baczyńskiego Chór ORGANIUM zmówił Mszę św. w Jego intencji, która będzie odprawiona w czwartek o godz. 18.30. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się pomodlić za zmarłego kapłana.

6. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się Adwent. W naszej bazylice rozpoczną się rekolekcje adwentowe i przed odpustem z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, który będziemy przeżywać 8 grudnia. W niedzielę na wszystkich Mszach św. będą głoszone nauki przez Ks. Michała Kuliga ze zgromadzenia Księży Filipinów z Gostynia. Nauki będą też głoszone w przyszłym tygodniu w poniedziałek i wtorek o godz. 9.00 i 18.30. Wszystkich Parafian i przybywających do naszej bazyliki zapraszamy do udziału w tych rekolekcjach. Niech to będą dni modlitwy i refleksji tegorocznego Adwentu, jako przygotowanie przed odpustem i przegotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.

7. Do skarbonki za ławkami można składać ofiary na pomoc katolikom w Syrii i innych krajach dotkniętych wojną. Tzw. Akcja Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

8. W przyszłą niedziele nasz Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary do puszek – DAR SERCA na świąteczną pomoc dla biednych, chorych i samotnych parafian.

9. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień…