PL

PL

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

W najbliższą niedzielę rozpoczyna się Adwent. W naszej Bazylice będą rekolekcje. W niedzielę na wszystkich Mszach św. nauki będzie głosił Ks. dr Paweł Gałuszka dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin naszej Archidiecezji. Nauki rekolekcyjne będą kontynuowane w ciągu tygodnia od czwartku do soboty. W czwartek i piątek o godz. 9.00 i 18.30 Msza św. z nauką. Będzie to nasze przygotowanie do odpustu z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, który będziemy przeżywać w sobotę 8 grudnia. Wszystkich modlących się w naszej Bazylice i wszystkich parafian zapraszamy do udziału w tych rekolekcjach. Niech to będą dni modlitwy i refleksji tegorocznego Adwentu, a także przygotowanie przed odpustem i do Świąt Bożego Narodzenia.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 ponowimy Akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Ten Akt odmówimy także po Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, później będzie Msza św.

2. W piątek liturgiczne święto św. Andrzeja Apostoła. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia. W tym dniu imieniny obchodzi Ks. dr kanonik Andrzej Scąber. Polecamy Solenizanta w modlitwie i życzymy Mu błogosławieństwa Bożego i opieki patrona św. Andrzeja.

3. W tym tygodniu I sobota miesiąca grudnia. Zapraszamy na godz. 9.00 na Mszę i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy także małżonków, którzy modlą się o dar potomstwa i Rodziców, którzy oczekują na narodzenie swojego dziecka. Po nabożeństwie Zmianka Tajemnic Żywego Różańca, jak zawsze w pierwszą sobotę miesiąca.

4. W sobotę odwiedzimy Chorych w domu.. Jednocześnie informujemy, że kapłani jeszcze przed świętami będą odwiedzać chorych, w sobotę 22 grudnia.

5. Msza św. za + Ks. Prof. Andrzeja Baczyńskiego w III rocznicę śmierci będzie odprawiona w sobotę o godz. 18.30. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się pomodlić za zmarłego kapłana.

6. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się Adwent. W naszej Bazylice będą rekolekcje. W niedzielę na wszystkich Mszach św. nauki będzie głosił Ks. dr Paweł Gałuszka dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin naszej Archidiecezji. Nauki rekolekcyjne będą kontynuowane w ciągu tygodnia od czwartku do soboty. W czwartek i piątek o godz. 9.00 i 18.30 Msza św. z nauką. Będzie to nasze przygotowanie do odpustu z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, który będziemy przeżywać w sobotę 8 grudnia. Wszystkich modlących się w naszej Bazylice i wszystkich parafian zapraszamy do udziału w tych rekolekcjach. Niech to będą dni modlitwy i refleksji tegorocznego Adwentu, a także przygotowanie przed odpustem i do Świąt Bożego Narodzenia.

7. Dzisiaj Ks. Dyrektor Rafał Cyfka od księży Misjonarzy i S. Anna Grzesiak od SS. Miłosierdzia, w ramach akcji Pomoc Kościołowi w Potrzebie informują i uwrażliwiają nas o skali i tragedii prześladowania chrześcijan we współczesnym świecie. Za wygłoszone kazanie i cenne wiadomości bardzo dziękujemy. Modlitwą i swoimi ofiarami będziemy wspierać cierpiących chrześcijan…

8. W przyszłą niedzielę nasz Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary do puszek – DAR SERCA na świąteczną pomoc dla biednych, chorych i samotnych parafian.

9. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień…niech Jezus Chrystus króluje w sercu każdego z nas…. Szczęść Boże.