PL

PL

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

W najbliższą niedzielę rozpoczyna się Adwent, czyli początek Roku Liturgicznego.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 ponowimy Akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Ten Akt odmówimy także po Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, później będzie Msza św.

2. Jutro wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej dziewicy i męczennicy, Patronki Kolejarzy. W naszej Bazylice Msza św. w intencji Pracowników Kolei, za Emerytów i Rodziny Kolejarskie będzie we wtorek o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy.

3. We wtorek Chór Cantata z Politechniki Krakowskiej będzie śpiewał na Mszy św. wieczornej, a po Mszy św. wykonają kilka utworów dla uczczenia św. Cecylii wspominanej 22 listopada.

4. Spotkanie Zespołu Charytatywnego będzie w czwartek o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się do pomocy chorym, starszym i samotnym parafianom.

5. W sobotę liturgiczne święto św. Andrzeja Apostoła. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia. W tym dniu imieniny obchodzi Ks. dr kanonik Andrzej Scąber. Polecamy Solenizanta w modlitwie i życzymy Mu błogosławieństwa Bożego i opieki patrona św. Andrzeja.

6. Za tydzień w naszym Kościele ofiary składane na tace będą przeznaczone na budowę Kościoła pw. Św. Jacka na ul. Radzikowskiego Krakowie. Zgodnie z tradycją w naszej archidiecezji każda parafia jeden raz w roku wspiera modlitwą i swoimi ofiarami budujące się kościoły…

7. Msza św. za + Ks. Prof. Andrzeja Baczyńskiego z okazji IV rocznicy śmierci będzie odprawiona w przyszły poniedziałek 2 grudnia o godz. 18.30. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się pomodlić za zmarłego kapłana.

8. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się Adwent, czyli początek Roku Liturgicznego.

9. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św., życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień…niech Jezus Chrystus króluje w sercu każdego z nas… Szczęść Boże.