PL

PL

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent.  Na Mszy św. o godz. 9,30 zapalimy pierwszą świecę adwentową i poświęcimy opłatki wigilijne. Pragniemy poinformować parafian, że opłatki nie będą roznoszone do domów. Opłatki będzie można nabywać w zakrystii…. Zwyczajowo przy tej okazji składamy ofiarę, która przeznaczamy na utrzymanie służby kościelnej w ciągu całego roku. Zaznaczamy też, że parafia nikogo nie upoważnia do roznoszenia opłatków. Gdyby w naszych  domach pojawiły się osoby powołujące się na parafię, to ostrzegamy, że są to osoby, którym nie należy ufać.

1. Dzisaij o godz. 15.00. odprawimy Nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego, które ofiarujemy za zmarłych zgłoszonych w naszej parafii na wypominki. Zostanie także odmówiona  Litania do Najśw. Serca P. Jezusa  z aktem poświęcenia się Chrystusowi Królowi.

 

2. Dzisiaj w liturgii wspominamy  i bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, zakonnicy założycielki zgromadzenia SS. Nazaretanek Dziś także wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy, patronki kolejarzy. Z tej okazji jutro o godz. 10.30 będzie dodatkowa  Msza św. z udziałem kolejarzy. Będziemy się modlić o Boże Błogosławieństwo dla kolejarzy i ich rodzin. 

 

3. W piątek święto św. Andrzeja Apostoła .W tym dniu przypadają imieniny naszych księży: Ks. prof. prałata Andrzeja Baczyńskiego i Ks. dr kanonika Andrzeja Scąbra. Drogim solenizantom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki patrona św. Andrzeja Apostoła.   Mszę św. w intencji naszych księży solenizantów odprawimy w piątek  o godz. 18.30.  W Święto św.  Andrzeja  nie obowiązuje post piątkowy.

 

4. W piątek po wieczornej Mszy św. będzie comiesięczne  spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy do refleksji nad Słowem Bożym,  szczególnie jest to ważne w Roku Wiary, jaki przeżywamy w całym kościele.

 

5. Siostry Szarytki z ul Warszawskiej 8 zapraszają w najbliższą sobotę, 1 grudnia, na  Sympozjum związane z Rokiem Wiary. Dokładne informacje na tablicy ogłoszeń.

 

6. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent.  Na Mszy św. o godz. 9,30 zapalimy pierwszą świecę adwentową i poświęcimy opłatki wigilijne. Pragniemy poinformować parafian, że opłatki nie będą roznoszone do domów. Opłatki będzie można nabywać w zakrystii…. Zwyczajowo przy tej okazji składamy ofiarę, która przeznaczamy na utrzymanie służby kościelnej w ciągu całego roku. Zaznaczamy też, że parafia nikogo nie upoważnia do roznoszenia opłatków. Gdyby w naszych  domach pojawiły się osoby powołujące się na parafię, to ostrzegamy, że są to osoby, którym nie należy ufać.

 

7. W I niedzielę  ADWENTU Zespół charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc świąteczną dla biednych i potrzebujących z naszej parafii.

 

8. Od najbliższej niedzieli w naszej bazylice rozpoczną się  rekolekcje adwentowe przed  odpustem z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, którą będziemy przeżywać  w sobotę 8 grudnia. Nauki na każdej  Mszy św. będzie głosił O. Andrzej Kukła od OO. Redemptorystów. Dokładne informacje o naukach rekolekcjach w przyszłym tygodniu,  podamy w niedzielę.

 

9. W okresie adwentu w naszej Bazylice, Roraty będą w niedzielę o godz. o 6.30,  a w dni powszednie o godz. 8.00 rano.

 

10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa na cały tydzień. Szczęść Boże.