Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

W oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. każdego dnia, od jutra przez cały tydzień będzie procesją wokół Kościoła. Zapraszamy asysty i wszystkich, którzy chcą włączać się w uwielbienie Chrystusa w Eucharystii.

1. Dzisiaj w Boże Ciało, Msze św. w naszej Bazylice odprawiamy jak w każdą niedzielę. O godz. 15.15 – Uroczysta Msza św. a po niej procesja do czterech ołtarzy, które jeszcze w tym roku będą ustawione wokół Kościoła na placu kościelnym. Zapraszamy do udziału parafian, Zgromadzenia Zakonne, i tych, którzy związani są z naszą bazyliką. Zapraszamy asysty i wszystkich, którzy mimo trwającej pandemii chcą się włączyć i uczestniczyć w Procesji Bożego Ciała. W czasie trwającej jeszcze pandemii, zarówno w kościele jak i podczas procesji zachowujmy sanitarne przepisy bezpieczeństwa, odpowiednią odległość i używajmy maseczek zasłaniając usta i nos, to dla naszego dobra i bezpieczeństwa. Udział w Procesji Bożego Ciała jest publicznym wyznaniem naszej wiary i uwielbieniem Chrystusa Eucharystycznego.

2. W oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. każdego dnia, od jutra przez cały tydzień będzie procesją wokół Kościoła. Zapraszamy asysty i wszystkich, którzy chcą włączać się w uwielbienie Chrystusa w Eucharystii.

3. Jutro I piątek miesiąca czerwca. Msze św. Wotywne do Najśw. Serca Pana Jezusa o 8.00, 18.30 i dodatkowa dla dzieci o 17.30. Okazja do spowiedzi od 6.00 do 9.30 i wieczorem od 17.00 do 19.00.

4. W Pierwszą sobota miesiąca czerwca. O godz. 9.00 Msza św. połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Matki Bożej i zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy także rodziny i małżeństwa, które modlą się i proszą o dar potomstwa i te rodziny, które oczekują na narodzenia dziecka.

5. Chorych w domu odwiedzimy w najbliższą sobotę 5 czerwca. Chorych, których kapłani mają odwiedzić z Sakramentami św. prosimy zgłaszać telefonicznie albo w zakrystii.

6. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom, życzymy i wielkiej przyjaźni i głębokich przeżyć w spotkaniu z Chrystusem Eucharystycznym w tym pięknym dniu Uroczystości Bożego Ciała i na cały tydzień oktawy, życzymy obfitych darów Bożych i łaski do dawania świadectwa wiary …. Wszystkim życzymy Szczęść Boże.