Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

3 maja  2024

1. Dzisiaj z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. będą celebrowane według porządku niedzielnego z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich. Dzisiaj również wypada pierwszy piątek miesiąca.

2. W ciągu tygodnia Litanię Loretańską śpiewamy po wieczornej Mszy św. ok. 19.00, w niedzielę ok. godz.16.00.

3. W najbliższą sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 połączoną z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy także rodziny, które modlą się o dar potomstwa i te, które oczekują na narodzenie się dziecka.

4. W uroczystość odpustowa ku czci św. Floriana Męczennika, patrona Miasta Krakowa i naszej parafii, 4 maja tj. sobotę, Msze św. będą jak codziennie o godz. 6.00, 6.30, 7.00, 7.30, 8.00. Msza św. o godz. 9.00 z udziałem Kominiarzy i Zdunów, a Suma Odpustowa o godz. 12.00, którą będzie przewodniczyć Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski z udziałem strażaków z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej i Ich Rodzin. Tradycyjnie po Mszy św. o godz. 12.00 procesja z Najświętszym Sakramentem na Plac Matejki. Parafian, Gości i wszystkich czcicieli św. Floriana zapraszamy na Mszę św. także wieczorem o godz. 18.30. Eucharystię będą celebrować kapłani naszego Dekanatu Kraków-Centrum pod przewodnictwem ks. dziekana prof. dr. hab. Tadeusza Panusia. Serdecznie zapraszamy na modlitwę w dniu odpustu, aby uczcić św. Floriana Męczennika patrona tej świątyni i naszej Parafii.

5. Osobom, które w bieżącym tygodniu będą obchodzić imieniny i urodziny, składamy serdeczne życzenia opieki Świętej Rodziny oraz Świętych Patronów, zapewniając o modlitwie.

6. Wszystkim parafianom i gościom modlącym się w naszym kościele, życzymy dobrego tygodnia i Bożej opieki.

Na radosne świętowanie, czas modlitwy i odpoczynku
przyjmijcie dar Bożego błogosławieństwa!