PL

PL

Uroczystość Najświętszej Trójcy

W Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

1. W Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Dziś O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj wyjątkowo nabożeństwo majowe będzie przed mszą św. o g. 15.15. Natomiast po mszy św. będzie przedstawiony program artystyczny pt: „Niedziela z Karolem Wojtyłą” z racji przypadających w minionym tygodniu urodzin naszego świętego i wielkiego rodaka Jana Pawła II. Program przygotowała wspólnota „Dzieło Nowego Tysiąclecia” Serdecznie zapraszamy.

2. W liturgii w tym tygodniu:
– we wtorek – wspom. Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
– w środę – wspomn. św. Grzegorza VII papieża. W tym dniu swoje imieniny będzie obchodził nasz Ks. Proboszcz Prałat Grzegorz Szewczyk. Pragniemy życzyć Ks. Prałatowi z okazji imienin, oraz 35 rocznicy święceń kapłańskich, błogosławieństwa Pana Jezusa Najwyższego Kapłana, a także zdrowia, wytrwałości, obfitości Bożych łask, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Patrona. Zapraszamy wszystkich we środę na mszę św. koncelebrowaną w intencji ks. Proboszcza o godz. 18.30, które zostały zamówione od wspólnot parafialnych i z poza parafii.

3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Zapraszamy na procesję centralną z Wawelu i na Rynek Główny…

4. W naszej Parafii, wracamy do starej tradycji, Procesji Kleparskiej, która odbywała się w niedzielę Oktawy Bożego Ciała. Z tej racji, że w czwartek, w Boże Ciało wielu z nas będzie na procesji Centralnej w Rynku Głównym, dlatego w naszym kościele nie będzie już procesji po południu jak w poprzednich latach, ale przeniesiemy procesje na niedzielę 29 maja. Tak, więc za tydzień w naszej bazylice będzie uroczysta Msza św. o godz. 11.00 po przewodnictwem Ks. dra Jacka Pietruszki naszego rodaka, który w tym roku obchodzi srebrny Jubileusz, 25-lecie kapłaństwa. Po Mszy św. będzie procesja do czterech ołtarzy z Najświętszym Sakramentem ulicami parafii, jak w poprzednich latach: ul. św. Filipa, ul. Krótką, Krzywą, przez Rynek Kleparski, ul Paderewskiego, pl. Matejki i ul. Kurniki i na plac kościelny. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich parafian: Zgromadzenia Zakonne, Strażaków, Kolejarzy i tych, którzy związani są z naszą bazyliką. Zapraszamy asysty do niesienia feretronów, sztandarów, zapraszamy także dzieci do sypania kwiatów… Pamiętajmy, że udział w Procesji Bożego Ciała jest publicznym wyznaniem naszej wiary i uwielbieniem Chrystusa Eucharystycznego.

5. W oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. każdego dnia, od piątku, będzie procesją wokół Kościoła. Zapraszamy asysty, ministrantów i dzieci.

6. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i obfitych darów Bożych do dawania świadectwa wiary w tych najbliższych dniach…. Szczęść Boże.