PL

PL

Uroczystość Najświętszej Trójcy

W naszej Parafii, z okazji Uroczystości Bożego Ciała, będzie procesja w Oktawie Bożego Ciała w najbliższą niedzielę, w tradycji znana, jako Procesja Kleparska.

1. W Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Dziś O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św. i nabożeństwo czerwcowe…
W tygodniu na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy po wieczornej Mszy św.

2. W liturgii w tym tygodniu:
– we wtorek 13 czerwca, kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy na Różaniec Fatimski o godz. 18.00, później Msza św. z kazaniem i procesja.
– również we wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.
– w środę bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
– w sobotę św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała.

W naszej Parafii, z okazji Uroczystości Bożego Ciała, będzie procesja w Oktawie Bożego Ciała w najbliższą niedzielę, w tradycji znana, jako Procesja Kleparska. Z tej racji, że w czwartek, w Boże Ciało wielu z nas będzie na procesji Centralnej w Rynku Głównym, dlatego w naszym kościele nie będzie już procesji po południu jak w poprzednich latach, ale przenosimy procesje na niedzielę 18 czerwca. Tak, więc za tydzień w naszej bazylice będzie uroczysta Msza św. o godz. 11.00. Tej Mszy św. w tym roku będzie przewodniczył Ks. Bp Kazimierz Górny z Rzeszowa, pochodzący z naszej archidiecezji Krakowskiej. Po Mszy św. tradycyjnie będzie procesja do czterech ołtarzy z Najświętszym Sakramentem ulicami parafii, jak w poprzednich latach: ul. św. Filipa, ul. Krótką, Krzywą, przez Rynek Kleparski, ul Paderewskiego, pl. Matejki i ul. Kurniki i na plac kościelny. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich parafian: Zgromadzenia Zakonne, Strażaków, Kolejarzy i tych, którzy związani są z naszą bazyliką. Zapraszamy asysty do niesienia feretronów, sztandarów, zapraszamy także dzieci do sypania kwiatów… Pamiętajmy, że udział w Procesji Bożego Ciała jest publicznym wyznaniem naszej wiary i uwielbieniem Chrystusa Eucharystycznego.

4. W oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. każdego dnia, od piątku, będzie procesją wokół Kościoła. Zapraszamy asysty, ministrantów i dzieci.

5. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i obfitych darów Bożych do dawania świadectwa wiary w tych najbliższych dniach…. Szczęść Boże.