PL

PL

Uroczystość Najświętszej Trójcy

W Boże Ciało wielu z nas będzie na procesji Centralnej w Rynku Głównym, dlatego w naszym kościele nie będzie już procesji po południu jak w poprzednich latach, ale przenosimy Uroczystą procesje z okazji Bożego Ciała na niedzielę 3 czerwca.

1. Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Dziś O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św. i nabożeństwo majowe. Majówki będą jeszcze do czwartku… Od piątku będą nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa.

2. W Boże Ciało wielu z nas będzie na procesji Centralnej w Rynku Głównym, dlatego w naszym kościele nie będzie już procesji po południu jak w poprzednich latach, ale przenosimy Uroczystą procesje z okazji Bożego Ciała na niedzielę 3 czerwca. Tak więc za tydzień zapraszamy do naszej Bazyliki na Mszę św. o godz. 11.00. Tej Mszy św. w tym roku będzie przewodniczył Ks. Ryszard Pałka, który świętuje Jubileusz 25-lecia Kapłaństwa. Ks. Ryszard przez kilka lat był wikariuszem w naszym parafii. Po Mszy św. tradycyjnie będzie procesja do czterech ołtarzy z Najświętszym Sakramentem ulicami parafii, jak w poprzednich latach: ul. św. Filipa, ul. Krótką, Krzywą, przez Rynek Kleparski, ul Paderewskiego, pl. Matejki i ul. Kurniki i na plac kościelny. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich parafian: Zgromadzenia Zakonne, Strażaków, Kolejarzy i tych, którzy związani są z naszą bazyliką. Zapraszamy asysty do niesienia feretronów, sztandarów, zapraszamy także dzieci do sypania kwiatów… Siostry z Domów Zakonnych prosimy o przygotowanie Ołtarzy. Pamiętajmy, że udział w Procesji Bożego Ciała jest publicznym wyznaniem naszej wiary i uwielbieniem Chrystusa Eucharystycznego.

3. W czwartek w Boże Ciało Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. W oktawie Bożego Ciała w ciągu tygodnia po wieczornej Mszy św. każdego dnia, od piątku, będzie procesją wokół Kościoła. Zapraszamy asysty, ministrantów i dzieci.

4. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca czerwca. Okazja do spowiedzi rano podczas Mszy świętych do godz. 9.30 i popołudniu od godz. 17.00. O godz. 17.30 dodatkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży. O 18.30 wieczorna Msza św. i pierwsze nabożeństwo czerwcowe podczas procesji..

5. W pierwszą sobotę o godz. 9.00 Msza św. i nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Matki Bożej. Tradycyjnie zapraszamy także rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka i te małżeństwa, które modlą się o dar potomstwa w rodzinie.

6. W sobotę, Księża odwiedzą chorych w domu. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

7. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i obfitych darów Bożych do dawania świadectwa wiary w tych najbliższych dniach…. Szczęść Boże.