PL

PL

Uroczystość Najświętszej Trójcy

W naszej Archidiecezji w Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

1. W naszej Archidiecezji w Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Dzisiaj o godz. 12.15 Ks. Dr Marcin Cholewa będzie odprawiał Mszę św. dziękczynną w 25 rocznice Święceń kapłańskich. Z tej okazji Jubilatowi, Ks. Prof. Marcinowi składamy serdeczne gratulacje i życzymy zdrowia i dalszych sukcesów na polu naukowym na Uniwersytecie św. Jan Pawła II w Krakowie, gdzie jest wykładowcą. /Dziękujemy także za pomoc w duszpasterstwie parafialnym…. Ks. Marcin od 14 lat mieszka przy naszej Bazylice. Od kilku już lat głosił kazania pasyjne, prowadził nabożeństwa Fatimskie i ma swoich słuchaczy w niedzielę na Mszy św. o godz. 20.00./

3. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 15.00, i nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a później Msza św.

4. W naszym Kościele, w czwartek w Boże Ciało Msze św. będą ja w każdą niedzielę. O godz. 15.15 będzie Uroczysta Msza św. a po niej procesja do czterech ołtarzy, które w tym roku będą ustawione wokół Kościoła na placu kościelnym. Zapraszamy do udziału parafian, Zgromadzenia Zakonne, i tych, którzy związani są z naszą bazyliką. Zapraszamy asysty i wszystkich, którzy mimo trwającej pandemii chcą się włączyć i uczestniczyć w Procesji Bożego Ciała. Pamiętajmy Udział we tej Procesji jest publicznym wyznaniem naszej wiary i uwielbieniem Chrystusa Eucharystycznego.

5. W najbliższy czwartek, Uroczystej Mszy św. o 15.15 będzie przewodniczył Ks. Redaktor Adam Boniecki, który dokładnie w tym dniu będzie przeżywał 60-tą rocznicę Święceń kapłańskich. Jubilatowi bardzo gratulujemy…. i życzmy zdrowia po najdłuższe lata oraz błogosławieństwa Bożego w tym, co dobrego robi dla swoich słuchaczy i czytelników….. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia i świętowania, tak pięknego Jubileuszu ks. Adama Bonieckiego.

6. Choć stan pandemii jeszcze trwa, ale nie ma już ograniczeń liczbowych, jeśli chodzi o uczestnictwo we Mszach św. i nabożeństwach. Zachowujemy nadal ostrożność i zalecenia sanitarne: w Kościołach na procesjach: odpowiednią odległość miedzy sobą i używamy maseczek. Zalecenia te przyczyniają się do poczucia bezpieczeństwa dla wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w nabożeństwach w świątyniach…Do całkowitego zakończenia pandemii, musimy jeszcze okazać trochę cierpliwości… Z naszego kościoła nadal będą transmitowanie wszystkie Mszę św. i nabożeństwa.

7. W liturgii w tym tygodniu:
– w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Królowej
– w czwartek Bł. Piotra Dańkowskiego kapłana i męczennika oraz towarzyszy
– w sobotę św. Antoniego z Padwy, Kapłana i doktora Kościoła
W sobotę 13 czerwca kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 Różaniec, Msza św i Procesja… Zapraszamy.

8. W oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. każdego dnia, od piątku przez cały tydzień będzie procesją wokół Kościoła. Zapraszamy asysty, i wszystkich chcą włączać się w uwielbienie Chrystusa w Eucharystii.

9. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej Bazylice, po Bożym Ciele, od piątku odbywać się będzie jak poprzednio, w Kaplicy po lewej stronie po wejściu do Kościoła.

10. Zapraszamy także na modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, każdego dnia po Mszy św. o godz. 9.00 i wieczorem od godz. 18.00. Przypominamy, ze z racji 100 rocznicy Urodzin Św. Jana Pawła II, nasza jest świątynia jest Kościołem Jubileuszowym i można tu każdego dnia zyskać odpust zupełny wypełniając znane nam warunki..,.

11. Wszystkim obecnym i Waszym rodzinom, życzymy dobrej niedzieli i obfitych darów Bożych do dawania świadectwa wiary w tych najbliższych dniach….Dziękujemy za złożone ofiary na tece i wpłaty na Konto, na potrzeby kościoła i funkcjonowanie naszej parafii…. Bóg zapłać i Szczęść Boże.