Uroczystość Najświętszej Trójcy

Jak już wiemy, nasza Parafia przygotowuje się do Nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. S. Faustyny i bł. Jana Pawła II. W Boże Ciało chcemy duchowo przygotować się do przeżycia nawiedzenia w naszej parafii – kazania będą głosili Ojcowie, którzy prowadzili Misje w Wielkim Poście. Powitanie obrazu będzie na pl. Matejki w najbliższą sobotę 1 czerwca o godz. 17.30. W przyszłą niedziele po każdej Mszy św. będzie okazja do osobistej modlitwy przed obrazem i przy relikwiach. Na godz. 9.30 zapraszamy dzieci i młodzież a na godz. 12.15 wszystkich starszych chorych i samotnych. Dokładny program nawiedzenia jest przy wejściu do bazyliki i jest wydrukowany na folderach, które bardzo prosimy zabrać do swojego domu.

1. Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. O g. 15.15 Msza św. w int. Ks. Proboszcza z okazji imienin. Nabożeństwo majowe po mszy św. o 15.15 podczas którego będziemy się modlić za wszystkie nasze mamy w Dniu Matki. Po nabożeństwie dzieci ze świetlicy od SS. Szarytek wystawią przedstawienie p.t; „Życie św. Genowefy”. Zapraszamy do udziału.

 

2. W piątek jest liturgiczne Święto Nawiedzenia NMP. – nabożeństwa majowe zakończymy po mszy św. o 18.30.

 

3. W sobotę jest wspomnienie św. Justyna, męczennika – i I sobota miesiąca czerwca. Na mszę św. o 8.00 zapraszamy rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka. W sobotę odwiedzimy Chorych w domu.

 

4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Słyszeliśmy już zaproszenie Ks. Kardynał na procesję centralną z Wawelu i na Rynek Główny…..

 

5. W naszej bazylice Msze św. przed południem będziemy odprawiać w porządku niedzielnym. Po południu nie będzie mszy św. o 15.15 i 18.30. W Boże Ciało będzie odprawiona uroczysta Msza św. o 17.30 w intencji Parafian i modlących się w naszej świątyni. Po Mszy św. wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami parafii: ul. św. Filipa, ul. Krótką, Krzywą, Rynkiem Kleparskim, Paderewskiego, pl. Matejki i ul. Kurniki wróci do bazyliki. Udział w Procesji Bożego Ciała jest publicznym wyznaniem naszej wiary i uwielbieniem Chrystusa Eucharystycznego. Chciejmy to wyrazić szczególnie w Roku Wiary. Zapraszamy wszystkich parafian: Zgromadzenia Zakonne, Strażaków, Kolejarzy i tych, którzy związani są z naszą bazyliką. Zapraszamy asysty i dzieci do sypania kwiatów. Po procesji będzie jeszcze odprawiona msza św. o godz. 20.00.

 

6. Jak już wiemy, nasza Parafia przygotowuje się do Nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. S. Faustyny i bł. Jana Pawła II. W Boże Ciało chcemy duchowo przygotować się do przeżycia nawiedzenia w naszej parafii – kazania będą głosili Ojcowie, którzy prowadzili Misje w Wielkim Poście.. Powitanie obrazu będzie na pl. Matejki w najbliższą sobotę 1 czerwca o godz. 17.30. W przyszłą niedziele po każdej Mszy św. będzie okazja do osobistej modlitwy przed obrazem i przy relikwiach. Na godz. 9.30 zapraszamy dzieci i młodzież a na godz. 12.15 wszystkich starszych chorych i samotnych. Dokładny program nawiedzenia jest przy wejściu do bazyliki i jest wydrukowany na folderach, które bardzo prosimy zabrać do swojego domu.

 

7. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i obfitych darów Bożych do dawania świadectwa wiary w tych najbliższych dniach…. Szczęść Boże.