PL

PL

 Uroczystość Narodzenia Pańskiego

 1. Witamy w naszej parafii gości i turystów przyjeżdżających do Krakowa, nich spotkanie z Nowonarodzonym Jezusem owocuje radosnymi przeżyciami. 
 1. 3 grudnia 2023 roku w Kościele w Polsce rozpoczął się nowy rok duszpasterski oraz realizacja programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na rok 2023/ 2024 pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Program ten ma nas pobudzić do refleksji nad własnym uczestnictwem we wspólnocie Kościoła oraz zainspirować do większego i pełniejszego zaangażowania. 

W imieniu Kapłanów, Sióstr i Pracowników w naszej Bazylice, wszystkim Parafianom i Gościom uczęszczającym do naszego kościoła życzymy, aby Święta Bożego Narodzenia umocniły Was w wierze i pomogły doświadczyć Bożej Miłości i Pokoju, a radość i świąteczna atmosfera w rodzinach, niech trwa jak najdłużej.

W czasie tych Świąt uwielbiamy i dziękujemy Bogu, który stał się człowiekiem dla naszego zbawienia i obdarzył nas miłością.  Życzymy, aby wiara kształtowała nasze życie i pomagała w pokonywaniu codziennych trudności. Ufamy, że świętowanie Tajemnicy Narodzenia Pańskiego umocni nasze więzi rodzinne i wyzwoli wzajemną miłość i szacunek. Życzymy radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.

Prosimy o przekazanie naszych pozdrowień i świątecznych życzeń, wszystkim domownikom, a szczególnie chorym i samotnym.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:
 • dziś w poniedziałek – Uroczystość Narodzenia Pańskiegoofiary składane na tacę,  tradycyjnie przeznaczamy na Papieski Uniwersytet św. Jana Pawła II w Krakowie;
 • we wtorek – Świętego Szczepana, pierwszego męczennika;
 • w środę – Świętego Jana apostoła i ewangelisty, na Mszy Św. o godz. 8.00 i 18.30 poświęcenie wina;
 • w czwartek – Święto Świętych Młodzianków, męczenników.
 1. Jutro 26 grudnia o godz. 16.00 w naszej bazylice „Koncert Kolęd i Pastorałek” w wykonaniu Pani Anny Chowaniec Rybka z Zespołem Góralskim z Zakopanego.
 1. W przyszłą niedzielę ostatni dzień Starego Roku 2023. O godz. 18.00 będą nieszpory z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym. Następnie celebrować  będziemy Mszę św. o godz. 18.30 podczas, której podziękujemy za otrzymane łaski w Starym Roku 2023 i poprosimy o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku 2024
 1. W najbliższą niedzielę Świętej Rodziny, 31 grudnia o godz. 11.00 będzie Msza św. dla małżeństw, które w tym roku obchodziły Jubileusz małżeński. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału w takiej Mszy św. jubileuszowej, w zakrystii lub w kancelarii.
 1. W tym roku odwiedziny duszpasterskie z okazji Świąt Bożego Narodzenia, będą w tych rodzinach, które potwierdzą chęć przyjęcia kapłana z kolędą. Harcerze roznoszą listy do wszystkich mieszkań w naszej parafii. Kolęda rozpocznie się po nowym roku. Plan Kolędy ogłosimy z ambony, będzie na stronie internetowej, a księża poinformują telefonicznie każdą zgłoszoną rodzinę o terminie kolędy. Potwierdzenie kolędy 2023 należy przynieść do zakrystii lub kancelarii do 27 grudnia 2023r. (włącznie). Potwierdzenie można także wysłać na specjalnie do tego przygotowany e-mail: swfloriankoleda@gmail.com
 1. Wszystkim parafianom i gościom modlącym się w naszym kościele, życzy dobrego tygodnia i Bożej opieki.

Na radosne świętowanie, czas modlitwy i odpoczynku
przyjmijcie dar Bożego błogosławieństwa!