PL

PL

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Za tydzień w sobotę 14 grudnia, odwiedzimy przed Świętami Bożego Narodzenia naszych chorych parafian w domu, z sakramentami świętymi.

1. Dzisiaj 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. – drugi odpust w naszym kościele. O godz. 12.15 uroczysta Suma Odpustowa z udziałem naszej Kolegiackiej Kapituły i Kapłanów z Dekanatu Kraków – Centrum. Mszy św. będzie przewodniczył ks. dr Dariusz Guziak z Kościoła św. Krzyża, który w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia kapłaństwa.
Jak zawsze, 8 grudnia modlimy się o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Po Mszy św. odpustowej od godz. 14.00 do wieczora z wyłączeniem Mszy św. o 15.15 – Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Siostry z poszczególnych Domów zakonnych naszej parafii. Program modlitwy adoracyjnej przed Najświętszym Sakramentem jest wywieszony na tablicy ogłoszeń…..Jest także na stronie internetowej naszej parafii……Wszystkich serdecznie zapraszamy. Bardzo dziękujemy ks. Tomaszowi Podlewskiemu Z Częstochowy za wygłoszone nauki rekolekcyjne od czwartku w naszym Kościele i za dzisiejsze kazania na wszystkich Mszach św. serdecznie dziękujemy……BÓG ZAPŁAĆ.

2. Dzisiaj Panie z Zespołu Charytatywnego zbierać ofiary do puszek na pomoc świąteczną – Dar Serca, dla biednych i samotnych parafian. Wszystkim ofiarodawcom już góry dziękujemy za wrażliwość i gest miłosierdzia.. Bóg zapłać.

3. W przyszłą niedziele u Pań z Zespołu Charytatywnego będą do nabycia, Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W zakrystii można już dzisiaj nabywać Opłatki Wigilijne i świece Caritas.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– w czwartek, św. Łucji, dziewicy i Męczennicy. Naszej Zakrystiance, Siostrze Łucji z okazji Imienin składamy serdeczne życzenia i dziękujemy za wielkie oddanie w pracy dla naszego Kościoła. To, że nasz Kościół jest tak czysty i zadbany, ołtarze udekorowane, to w dużej mierze zasługa S. Łucji. Bóg zapłać i życzymy Siostrze zdrowia i wszelkiej pomyślności.
– w piątek, Św. Jana od krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

5. W czwartek o 15.30 Msza św. i spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich…

6. Za tydzień w sobotę 14 grudnia, odwiedzimy przed Świętami Bożego Narodzenia naszych chorych parafian w domu, z sakramentami świętymi. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

7. W naszej Bazylice Msze święte roratnie są odprawiane w niedzielę o 6.30, a od poniedziałku do soboty o godz. 8.00. Dodatkowo w tę środę będą roraty o godz. 16.30 z udziałem dzieci ze świetlicy.

8. Ks. Proboszcz z Parafii św. Jacka z ul. Radzikowskiego w Krakowie, składa podziękowania za ofiary na cele budowy nowego Kościoła złożone w ubiegłą niedzielę. Zebrał kwotę 10 550 zł. Bóg zapłać.

9. W tyle za ławkami jest skarbonka, do której można składać ofiary przeznaczone na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie Europy. Jak zawsze w druga niedzielę Adwentu, modlitwą i ofiarami wyrażamy naszą solidarność z Kościołem na kresach Wschodnich. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Z okazji Uroczystości Najśw. Rodziny z Nazaretu, pragniemy zaprosić małżonków, którzy w tym roku obchodzili swój Jubileusz Małżeński lub okrągłą rocznicę małżeństwa. Uroczysta Msza św. Jubileuszowa ze specjalnym błogosławieństwem dla małżonków, będzie w niedzielę 29 grudnia o godz. 11.00. Bardzo prosimy, aby w zakrystii lub kancelarii zgłosić te małżeństwa, które wezmą udział w tej Mszy św., byśmy mogli ich osobiście powitać i przygotować okolicznościowe pamiątki.

11. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom, życzymy dobrej niedzieli… Niech Matka Boża prowadzi nas przez te ostatnie dwa tygodnie Adwentu i pamiętajmy o duchowym przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia…. Szczęść Boże.