PL

PL

Uroczystość Objawienia Pańskiego

W naszym kościele, w bocznym ołtarzu po stronie północnej, gdzie zazwyczaj modlimy się do św. Jana Pawła II, na dzisiaj został odsłonięty piękny i cenny obraz przedstawiający „Pokłon Trzech Króli” pędzla sławnego artysty Władysława Rossowskiego z 1889 roku.

1. Dzisiaj z racji Uroczystości Trzech Króli po każdej Mszy poświęcamy kadzidło i kredę. Msze św. odprawiamy jak w każda niedzielę. Jest to Święto obowiązujące i od kuliku już lat, w naszej Ojczyźnie jest to dzień wolny od pracy… Modlimy się za Misje i naszymi ofiarami wspieramy Misjonarzy. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30, ok. 11.00 wyruszy Orszak Trzech króli. Przejdzie przez pl. Matejki, ul. Floriańską do Rynku Głównego. Każdy może się włączyć do tego Orszaku i w ten sposób wyrażać radość Świąt Narodzenia Pańskiego i Święta Trzech Króli.

2. W naszym kościele, w bocznym ołtarzu po stronie północnej, gdzie zazwyczaj modlimy się do św. Jana Pawła II, na dzisiaj został odsłonięty piękny i cenny obraz przedstawiający „Pokłon Trzech Króli” pędzla sławnego artysty Władysława Rossowskiego z 1889 roku. Zachęcamy dzisiaj do modlitwy przy tym ołtarzu. Jutro już powrócimy do Obrazu św. Jana Pawła II, kiedyś wikariusza naszej parafii.

3. Dzisiaj jest I piątek miesiąca stycznia, po Mszy św. o godz. 8.00 i po Koronce do Bożego Miłosierdzia godz. 15.00, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. Jutro I sobota miesiąca. Tradycyjne zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00, rodziny oczekujące na narodzenie dziecka i modlące się o dar potomstwa w rodzinie.

5. Koncert Kolęd w wykonaniu Zespołu Rodzinnego JESTEŚMY, będzie w niedzielę 8 stycznia o godz. 18.00 w Piwnicy Arcybractwa Miłosierdzia przy ul. Siennej 5. Zaproszenie i bliższe informacje są na plakacie przy wejściu do Bazyliki.

6. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy Bożego błogosławieństwa. Nadal radujmy się tą wyjątkową atmosferą Świąt Bożego Narodzenia, a w rodzinach śpiewajmy piękne polskie kolędy. Szczęść Boże.