PL

PL

Uroczystość Objawienia Pańskiego

Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w naszym Kościele w niedzielę 8 stycznia po Mszy św. o godz. 15.15 w wykonaniu Chóru Salawa.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św. o 15.15, i jak zwykle wieczorem o 18.30 i o 20.00.

2. Dzisiaj w naszej Bazylice Msze św. odprawiamy jak w każdą niedzielę.

3. Dzisiaj tradycyjnie wyruszy Orszak Trzech Króli na Rynek Główny. Po Mszy św. o 9.30 z naszej Bazylice. Jako pierwszy wyruszy z placu Matejki Orszak Afrykański a ok. 11.00. Inne Orszaki – Azjatycki i Orszak Europejski z innych rejonów Krakowa. Razem dotrą i spotkają się na Rynku Głównym pod sceną ok. godz.12.00, na wspólnym Kolędowaniu. Przed Naszym Kościołem i w czasie Orszaku jest organizowana zbiórka do puszek na rzecz Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Takie zbiórki odbywać się będą również przy innych kościołach w parafiach Centrum Krakowa i całe trasie Orszaku.

4. Gdyby ktoś z parafian chciał jeszcze zaprosić kapłana na Kolędę, to można się zgłaszać jeszcze dzisiaj w zakrystii, lub po przez stronę intranetową albo telefonicznie.

5. Jutro w pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy św. o godz. 9.00 będzie Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Serca Matki Bożej i zmianka tajemnic Żywego Różańca.

6. Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w naszym Kościele w niedzielę 8 stycznia po Mszy św. o godz. 15.15 w wykonaniu Chóru Salawa.

7. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i tym, którzy się z nami łączą w modlitwie i Waszym rodzinom życzymy dobrego świętowania. W rodzinach pielęgnujmy tą wyjątkową atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Dzisiaj razem z Mędrcami ze Wschodu dziękujmy, że Jezus, Zbawiciel Świata objawia się nam, jako Bóg – Człowiek i od przeszło 2000 lat jest w naszych rodzinach i w każdym nas. Szczęść Boże wszystkim.

8. Zmarła Śp. Janina Maria Wołczańska, Mama ks. Prof. Józefa Wołczańskiego. Pogrzeb będzie jutro w sobotę o godz. 12.30 w rodzinnym mieście w Rymanowie w Diecezji Przemyskiej. Ks. Profesorowi składamy wyrazy współczucia i obiecujemy modlitwę o wieczne zbawienie Jego Mamy Janiny. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…