PL

PL

Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli

Ks. bp Janusz Mastalski, który przyjął sakrę biskupią w dniu wczorajszym w Katedrze Wawelskiej, za tydzień w niedzielę o godz. 12.15 odprawi Mszę św. w naszej Bazylice.

1. Dzisiaj z racji Uroczystości Trzech Króli po każdej Mszy poświęcamy kadzidło i kredę. Msze św. odprawiamy jak w każda niedzielę. Modlimy się za Misje i naszymi ofiarami wspieramy Misjonarzy. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30, ok. 11.00 wyruszy Orszak Trzech Króli, wyjdzie z pl. Matejki, przez ul. Floriańską do Rynku Głównego. Każdy może się włączyć do tego Orszaku i w ten sposób wyrażać radość Świąt Narodzenia Pańskiego i Święta Trzech Króli.

2. W naszym kościele, w bocznym ołtarzu po stronie północnej, gdzie zazwyczaj modlimy się do św. Jana Pawła II, na dzisiaj został odsłonięty piękny i cenny obraz przedstawiający „Pokłon Trzech Króli” pędzla sławnego artysty Władysława Rossowskiego z 1889 roku. Zachęcamy dzisiaj do modlitwy przy tym ołtarzu. Po niedzieli powrócimy do Obrazu św. Jana Pawła II, kiedyś wikariusza naszej parafii.

3. W najbliższą sobotę 12 stycznia na godz. 10.00 Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich zaprasza na spotkanie opłatkowe dla kolejarzy i ich rodzin w Domu Arcybiskupa na ul. Franciszkańskiej 3.

4. Ks. bp Janusz Mastalski, który przyjął sakrę biskupią w dniu wczorajszym w Katedrze Wawelskiej, za tydzień w niedzielę o godz. 12.15 odprawi Mszę św. w naszej Bazylice. Ks. Biskup prawie 30 lat temu odprawiał w tym Kościele Mszę św. prymicyjną, jako nowo wyświęcony kapłan, nasz parafianin. Dzisiaj dom rodzinny Ks. Biskupa, po podziale parafii jest w na terenie Parafii św. Karola Boromeusza, ale do kapłaństwa od młodości wzrastał i dojrzewał w parafii św. Floriana, dlatego, ks. Biskup chce u nas dziękować Panu Bogu i Św. Florianowi za dar powołania. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę św.: parafian i gości, którzy jeszcze pamiętają i znają ks. Biskupa, otoczmy Go serdeczną, rodzinną modlitwą.

5. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy Bożego błogosławieństwa. Nadal radujmy się tą wyjątkową atmosferą Świąt Bożego Narodzenia, a w rodzinach śpiewajmy piękne polskie kolędy. Szczęść Boże.

6. Plan Kolędy na najbliższy tydzień:

– poniedziałek 7 stycznia –
ul. Szlak kamienice nr: 29,35,37,41,47,50,51,53,55,57,59,63,77,
ul. Helclów kamienice nr 3 do 23, ul. Pędzichów 28.

-wtorek 8 stycznia
Ulice: Helclów 25, Pędzichów, Wróblewskiego, PL. Słowiański,

– środa 9 stycznia
Ulice : św. Filipa, Krótka, Basztowa, Krzywa 3,7,13

– czwartek 10 stycznia
Ulice : Krzywa 6,9,10,11,12, Paderewskiego, Ogrodowa, Kurniki

– piątek 11 stycznia
Ulice: Warszawska, Rynek Kleparski

– sobota 12 stycznia
Ulice : Zacisze, Worcella, Pawia.

Nowe Bloki 39 F i 39E przy Al. 29 Listopada, – Jeśli mieszkańcy się zgłoszą, to kolęda może tam być w dniach 9, 11 lub 14 stycznia.