PL

PL

Uroczystość Objawienia Pańskiego

Dzisiaj z racji Uroczystości Trzech Króli po każdej Mszy poświęcamy kadzidło i kredę. Modlimy się za Misje i naszymi ofiarami wspieramy Misjonarzy. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30, ok. 11.00 z przed naszej Bazyliki wyruszy Orszak Trzech króli. Przejdzie przez pl. Matejki, ul. Floriańską do Rynku Głównego. Każdy może się włączyć do tego Orszaku.

1. Dzisiaj z racji Uroczystości Trzech Króli po każdej Mszy poświęcamy kadzidło i kredę. Modlimy się za Misje i naszymi ofiarami wspieramy Misjonarzy. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30, ok. 11.00 z przed naszej Bazyliki wyruszy Orszak Trzech króli. Przejdzie przez pl. Matejki, ul. Floriańską do Rynku Głównego. Każdy może się włączyć do tego Orszaku.

 

2. W naszej bazylice godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, zaś po Mszy św. o godz. 15.15 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 

3. Plan kolędy na najbliższe dni:

Poniedziałek 7. I. – Szlak 32,36,38,53,55,57,59,63, ul. Helców nry nieparzyste 3-15, 19A, 21.
Wtorek 8.I.- Helclów 25, ul. Pędzichów, Wróblewskiego, Pl. Słowiański,
Środa 9. I. – ul. Krótka , Krzywa, ul. św. Filipa 2,3,5,6,8,12,18.
Czwarte 10.I. – ul. św. Filipa 9,11,13,15,21,23,, ul, Ogrodowa, ul. Worcela, Rynek Kleparski, ul. Paderewskiego.
Piątek 11.I.– ul. Pawia, Pl. Matejki, ul. Basztowa, Kurniki.
sobota 12.I. – ul. Kamienna nowy blok Fronton.
Ministranci zawiadamiają każdą rodzinę o planowanej wizycie duszpasterskiej.
Plan kolędy jest też na stronie internetowej naszej parafii.
W okresie kolędowym tradycyjnie zapraszamy te rodziny, które odwiedzamy z wizytą kolędową, na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz.12.15, którą ofiarujemy w intencji rodzin naszej parafii.

4. W tym tygodniu kończymy już wizyty duszpasterskie. Gdyby się okazało, że ktoś z parafian został pominięty, albo w wyznaczonym terminie nie mógł przyjąć księdza, to bardzo prosimy, w tym tygodniu o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii, podając adres i telefon. Po zakończonej kolędzie tj, po 13 stycznia, księża umówią się na dogodny termin i będą jeszcze uzupełniać kolędę u tych rodzin, które o to poproszą.

 

5. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy Bożego błogosławieństwa. Nadal radujmy się tą wyjątkową atmosferą Świąt Bożego Narodzenia, a w rodzinach śpiewajmy piękne polskie kolędy. Szczęść Boże