PL

PL

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Majówki są po wieczornej Mszy św. w tym tygodniu połączone z modlitwami przed Uroczystością Zesłania Ducha, która będzie za tydzień.

1. Dzisiaj w Krakowie, Uroczystości ku czci św. Stanisława biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski. Przed południem od godz. 9.00 tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę i Uroczysta Msza św. na Skałce z udziałem Episkopatu i delegacji parafian z naszej Archidiecezji i całej Ojczyzny.

2. W naszej Bazylice o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i jak zwykle Msza św. o godz.15.15, a później nabożeństwo majowe.
Majówki są po wieczornej Mszy św. w tym tygodniu połączone z modlitwami przed Uroczystością Zesłania Ducha, która będzie za tydzień. Dzisiaj 13 maja – pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Wieczorem o godz. 18.00 Różaniec, Msza św. z kazaniem i procesja z Figurką Matki Bożej Fatimskiej wokół Kościoła. Na procesje przynosimy świece z lampionami. Wszystkich czcicieli Matki Bożej, Serdecznie zapraszamy.

3. W tym tygodniu wspominamy: –
– w poniedziałek liturgiczne Święto św. Macieja Apostoła
– we wtorek wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy.
– w środę liturgiczne Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski
– w piątek wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask i opieki świętych patronów.

4. W czwartek dodatkowa Msza św. o godz. 15.30 i spotkanie dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

5. W najbliższą niedzielę, w naszej Bazylice, będzie I Komunia św. dla dzieci z klas III Katolickiej Szkoły św. Rodziny z Nazaretu. Zachęcamy, aby osoby, niezwiązane z I Komunią św., nie wybierały się w niedzielę na Mszę św. o godz. 9.30. O tej godzinie zapraszamy dzieci i ich rodziny.

6. Także za tydzień, 20 maja na Mszy św. o godz. 12.15 Ks. Jacek Ozdoba będzie obchodził srebrny Jubileusz kapłaństwa. Razem z Nim będziemy dziękować Panu Bogu za 25 lat życia kapłańskiego. Warto zaznaczyć, że 20 lat swojego kapłaństwa Ks. Jacek przeżył w naszej parafii św. Floriana, jako wikariusz i katecheta w X LO. Tym bardziej jesteśmy zobowiązani do wdzięczności Panu Bogu i Ks. Jackowi za Jego gorliwość i piękną postawę Kapłańską. Na tej Mszy św. będzie także dziękował za 20 lat kapłaństwa Ks. dr Krzysztof Wilk obecnie Dyrektor Katolickiej Szkoły św. Rodziny. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. Jubileuszową Parafian i Wszystkich, którzy w modlitwie chcą dziękować Bogu i osobiście chcą wyrazić wdzięczność Księżom Jubilatom.

7. W przyszłą niedzielę przy naszej parafii Stypendyści Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia organizują Miasteczko Rodzinne. Będzie modlitwa i różne atrakcje dla rodzin z dziećmi w godz. 9.00 – 17.00…. zapraszamy..

8. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom, życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały tydzień … Szczęść Boże.