PL

PL

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Dzisiaj zewnętrzna Uroczystość ku czci św. Stanisława biskupa i Męczennika głównego patrona naszej Archidiecezji. Przed pod południem od godz. 9.00 tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę i Uroczysta Msza św. na Skałce z udziałem Episkopatu Polski i delegacji z całej Archidiecezji. W naszym kościele o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a później Msza św. o 15.15, majówka. W ciągu tygodnia zapraszamy na nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy św.

1. Dzisiaj zewnętrzna Uroczystość ku czci św. Stanisława biskupa i Męczennika głównego patrona naszej Archidiecezji. Przed pod południem od godz. 9.00 tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę i Uroczysta Msza św. na Skałce z udziałem Episkopatu Polski i delegacji z całej Archidiecezji. W naszym kościele o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a później Msza św. o 15.15, majówka. W ciągu tygodnia zapraszamy na nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy św.

 

2. Jutro – 13 maja, w naszej Bazylice pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Najpierw Msza św. z kazaniem o godz. 18.30 a później różaniec, litania do Matki Bożej i procesja z figurką Matki Bożej wokół kościoła. Przewodniczył będzie Superior XX. Misjonarzy Ks. Bogdan Zapotoczny. Na procesję przynosimy świece z lampionami. Serdecznie wszystkich zapraszamy na to piękne maryjne nabożeństwo.

 

3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
– we wtorek św. Macieja Apostoła
– w czwartek św. Andrzeja Bobolę prezbitera i męczennika. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask i opieki świętych patronów.

 

4. VI Pielgrzymka Sportowców i Kibiców z Małopolski do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia będzie w najbliższy wtorek. Msza św. o godz. 19.00 w Łagiewnikach. Bliższe szczegóły na plakatach.

 

5. W czwartek o godz.15.30 Msza św. z udziałem Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy, a po Mszy św. spotkanie w salce jak w każdym miesiącu.

 

6. Na wieczorną Mszę św. w czwartek zapraszamy Nauczycieli Akademickich z Politechniki Krakowskiej i innych uczeni. Po mszy św. comiesięczne spotkanie w salce. Zapraszamy.

7. W najbliższą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej Bazylice na Mszy św. o godz. 9.30 przystąpią do I Komunii św., dzieci z klas II, ze Szkoły katolickiej im. św. Rodziny z ul. Pędzichów.

 

8. W sobotę 18 maja, w Hali Sokoła przy ul. Piłsudskiego, będzie spotkanie patriotyczne z okazji 93 rocznicy urodzin bł. Jana Pawła II… A w naszej Bazylice koncert dla uczczenia Rocznicy Urodzin będzie za tydzień, w niedzielę o godz. 16.15 pt. „ Litanie do Polskich Świętych. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

 

9. W ramach akcji Pola Nadziei, woluntariusze z Hospicjum św. Łazarza zbierają ofiary do puszek, na pomoc w prowadzeniu tej placówki dla osób ciężko chorych, często w ostatnim stadium życia. W imieniu Hospicjum za wszelką pomoc składamy serdeczne podziękowanie.

 

10. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku w gronie rodzinnym i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.