PL

PL

Uroczystość Wszystkich Świętych

W tym tygodniu będzie pierwszy piątek i sobota miesiąca.

1. Dziś w naszej bazylice Msze święte według porządku niedzielnego. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Później o 15.15 Mszę św.. Jedna z intencji to modlitwa za kapłanów związanych z nasza bazyliką: Śp. Księdza Prałata Jana Czyrka długoletniego proboszcza tej parafii, za Śp., Księdza Profesora Jana Kracika, Ks. prof. Andrzeja Baczyńskiego, ks. dra Marka Leśniaka, ks. dra Jacka Pietruszkę, ks. kan. Michała Klisia, ks. Prałata Czesława Sandeckiego, którzy mieszkali przy naszej parafii i pomagali w duszpasterstwie. Będziemy się także modlić za zmarłych parafian oraz zmarłych z naszych rodzin. Po Mszy świętej wewnątrz bazyliki będzie Procesja żałobna z wypominkami za zmarłych.

2. Jutro 2 listopada – Dzień Zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Porządek Mszy świętych jak w dni powszednie. Jutro o godz. 18.00 Różaniec za zmarłych z wypominkami. Na wieczorną Mszę św. o godz. 18.30 zapraszamy rodzinny zmarłych parafian, których pożegnaliśmy w ostatnim roku. Na początku Eucharystii wspomnimy ich imiona i nazwiska i za nich będzie sprawowana Msza św. Serdecznie zapraszamy.

3. W czwartek wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

4. W tym tygodniu będzie pierwszy piątek i sobota miesiąca.

5. Msze św. w pierwszy piątek jak w każdy dzień tygodnia, dodatkowa o 17.30. Spowiedź na mszach św. i popołudniu od 17.00 do 19.00.

6. W I sobotę miesiąca, zapraszamy na godz. 9.00 na Mszę św. i Nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Matki Bożej.

7. Na Wypominki roczne przyjmują tylko Księża lub Siostry w zakrystii albo w kancelarii. Jednorazowe wypominki możemy składać do skarbonki za ławkami w tyle bazyliki. Wypominki roczne będą czytane w niedziele przed Mszą św. o godz. 11.00 i o godz. 12.00 po modlitwie Anioł Pański, a w listopadzie będziemy się modlić za zmarłych, codziennie w dni powszednie wieczorem przed zakończeniem Adoracji w kaplicy ok. godz. 18.00.

8. Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych. W tym roku za zgodą Stolicy Apostolskiej możemy je zyskiwać przez cały miesiąc listopad. Warunki zyskiwania odpustów są wywieszone przy wejściu do bazyliki.

9. Wszystkim obecnym na mszy św. i tym, którzy się z nami łączą w modlitwie, życzymy błogosławionego tygodnia.