PL

PL

Uroczystość Wszystkich Świętych

Na Wypominki roczne przyjmują tylko Księża lub Siostra w zakrystii albo w kancelarii.

  1. Dziś w naszej bazylice Msze święte według porządku niedzielnego. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Później o godz. 15.15 Msza św. z intencją modlitwy za kapłanów związanych z nasza bazyliką: Śp. Księdza Prałata Jana Czyrka długoletniego proboszcza tej parafii, za Śp. Księdza Profesora Jana Kracika, Ks. prof. Andrzeja Baczyńskiego, ks. dra Marka Leśniaka, dra Jacka Pietruszkę, ks. kan. Michała Klisia, ks. Prałata Czesława Sandeckiego i  Ks.kan. Stanisława Czajkę. Wszyscy księża mieszkali przy naszej parafii i pomagali w duszpasterstwie. Będziemy także modlić się za zmarłych parafian oraz zmarłych z naszych rodzin. Po Mszy świętej wewnątrz bazyliki będzie procesja żałobna z wypominkami za zmarłych.
  1. Jutro 2 listopada – Dzień Zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Porządek Mszy świętych jak w dni powszednie. O 18.00 Różaniec za zmarłych z wypominkami. Na wieczorną Mszę św. o godz. 18.30 zapraszamy rodzinny zmarłych parafian, których pożegnaliśmy w ostatnim roku. Na początku Eucharystii wspomnimy ich imiona i nazwiska i za nich będzie sprawowana Msza św. Rodziny zmarłych, przed ołtarzem mogą zapalić znicze na czas Mszy św.
  1. W sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Odpust w kościele  św. Karola Boromeusza przy ul. Zdrowej.
  1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca listopada. Msze św. wotywne do  Najświętszego Serca Pana Jezusa o 8.00 i 18.30. Okazja do spowiedzi rano od 6.00 do 9.30 i wieczorem od 17.30 do 19.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.
  1. W najbliższą sobotę listopada zapraszamy na Mszę Św. o godz. 9.00 połączoną  z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Zapraszamy także rodziny, które modlą się o dar potomstwa i te, które oczekują na narodzenie się dziecka.
  1. W sobotę kapłani odwiedzą Chorych w domu z Sakramentami Świętymi. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
  1. Na Wypominki roczne przyjmują tylko Księża lub Siostra w zakrystii albo w kancelarii. Jednorazowe wypominki możemy składać do skarbonki za ławkami w tyle bazyliki. Wypominki roczne będą czytane w niedziele przed Mszą św. o godz. 11.00 i o godz. 12.00 po modlitwie Anioł Pański, a w listopadzie będziemy się modlić za zmarłych, codziennie w dni powszednie wieczorem przed zakończeniem Adoracji w kaplicy ok. godz. 18.00.

Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych.

Od 1- 8 listopada nawiedzając cmentarz lub kościół parafialny z modlitwą za zmarłych można zyskiwać odpust zupełny dla zmarłych, wypełniając także zwykłe warunki: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach Ojca św. Franciszka.

Wszystkim obecnym na Mszy św. tym, którzy się z nami łączą w modlitwie za zmarłych,  życzymy Bożego Pokoju na każdy dzień.