PL

PL

V Niedziela Wielkiego Postu

W imię Boże rozpoczynamy Misje Parafialne. W tym tygodniu w naszej świątyni, będziemy słuchać więcej Słowa Bożego, katechez i nauk. Będziemy więcej się modlić podczas różnych nabożeństw. Program jest nam znany. Jest tez wydrukowany na kartkach, które możemy zabrać do swoich rodzin. Ojcowie misjonarze na bieżąco będą nam przypominać, uwrażliwiać nas i zapraszać,  abyśmy jak najlepiej i najowocniej przeżyli te święte dni w naszej wspólnocie parafialnej.

  1. Cały kościół raduje się z wyboru Nowego Papieża pochodzącego z Argentyny. W naszych modlitwach prośmy o potrzebne łaski dla Ojca Świętego na czas Jego posługuj na Stolicy Piotrowej. Uroczyste rozpoczęcie pontyfikatu Papieża Franciszka będzie we wtorek o godz. 9.30 w Bazylice św. Piotra w Rzymie.

  2. W imię Boże rozpoczynamy Misje Parafialne. W tym tygodniu w naszej świątyni, będziemy słuchać więcej Słowa Bożego, katechez i nauk. Będziemy więcej się modlić podczas różnych nabożeństw. Program jest nam znany. Jest tez wydrukowany na kartkach, które możemy zabrać do swoich rodzin. Ojcowie misjonarze na bieżąco będą nam przypominać, uwrażliwiać nas i zapraszać,  abyśmy jak najlepiej i najowocniej przeżyli te święte dni w naszej wspólnocie parafialnej.

  3. We wtorek 19 marca liturgiczna Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i polecamy ich w naszej modlitwie. Jest to dzień imienin Ks. Prof. Józefa Wołczańskiego, który mieszka na terenie naszej parafii. Życzymy ks. Profesorowi opieki św. Józefa i Bożego błogosławieństwa w życiu kapłańskim i naukowym. Szczęść Boże.

  4. Wnajbliższą środę po wieczornej Mszy św. spotkanie pracowników i studentów politechniki Krakowskiej, dawnej „Piwniczki” – zapraszamy na wykład na temat „Mistyki Przyjaźni”.

  5. W sobotę 23 marca o godz. 16.00 Ks. Bp Jan Szkodoń udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z kl. III Gimnazjum. Zapraszamy do wspólnej modlitwy rodziców i rodziny naszej młodzieży.

  6. W najbliższą sobotę będziemy odwiedzać chorych w domu z sakramentami św. Bardzo prosimy zgłaszać adresy wszystkich, którzy nie mogą przyjść do kościoła z racji choroby, czy wieku. Zadbajmy aby w okresie Wielkiego Postu i w czasie Misji nasi parafianie chorzy i samotni mogli skorzystać z sakramentów świętych. Bardzo nam na tym zależy.

  7. Jak już informowaliśmy w  naszej parafii w miesiącu marcu  kwietniu w każdy poniedziałek od godz. 19.00 w salce obok kancelarii profesjonalni doradcy podatkowi bezpłatnie pomagają wypełnić i rozliczyć zeznania podatkowe PIT za rok 2012. Dokładne informacje na ten temat są na plakacie w przedsionku kościoła.

  8. Panie z Zespołu Charytatywnego zbierają dzisiaj ofiary – Dar Serca na świąteczną pomoc dla potrzebujących parafian. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

  9. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświecenie palm i procesja przed Mszą św. o godz. 12.15.

  10. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli. A na czas misji parafialnych życzymy Bożego błogosławieństwa. Niech Duch św. umacnia nasza wiarę … Szczęść Boże