PL

PL

V Niedziela Zwykła

W środę rozpoczyna się Wielki Post. W naszym Kościele Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 6.00, 6.30, 7.00, 7,30, 8.00, 9.00 o 17.00 i wieczorna o godz.18.30 i o 20.00.  W środę popielcową obowiązuje wszystkich wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a dorosłych od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, czyli można spożywać jeden posiłek do syta i dwa razy lekkie. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy. W środę popielcową na Mszach św. będą zbierane ofiary na pomoc dla biednych –  jako nasza jałmużna postna.

1. Dzisiaj przy relikwiach św. Walentego i bł. Jana Pawła II na Mszy św. o 15.15 będziemy się modlić za małżonków, którzy zawarli Sakrament Małżeństwa w naszej bazylice w 2012 roku. Wspólnie chcemy się modlić za młode małżeństwa,  a także za narzeczonych i wszystkich zakochanych. Po mszy św. Koncert pt. Miłość niejedno ma imię dedykowany wszystkim zakochanym. Przed Mszą św. o 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

2. Jutro 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, będziemy przeżywać   XXI Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach o godz.11.00, będzie Uroczysta Msza św. dla chorych.  W naszej bazylice nabożeństwo dla chorych będzie w V tygodniu Wielkiego Postu w czasie Misji Parafialnych.

 

3. Jutro u Księży Misjonarzy, u naszych sąsiadów z ul. św. Filipa, odbędą się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej z Lourdes. Uroczyste Msze św. o godz. 9.00  i wieczorem o godz. 17.30. Księża Misjonarze serdecznie nas zapraszają.

 

4. W środę rozpoczyna się Wielki Post. W naszym Kościele Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 6.00, 6.30, 7.00, 7,30, 8.00, 9.00 o 17.00 i wieczorna o godz.18.30 i o 20.00.  W środę popielcową obowiązuje wszystkich wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a dorosłych od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, czyli można spożywać jeden posiłek do syta i dwa razy lekkie. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy. W środę popielcową na Mszach św. będą zbierane ofiary na pomoc dla biednych –  jako nasza jałmużna postna.

 

5. Z okazji Roku Wiary w naszym kościele raz w miesiącu w drugie środy po wieczornej Mszy św.  jest dodatkowa adoracja Najśw. Sakramentu w tym tygodniu adoracje poprowadzą Siostry Córki Bożej Miłości z ul. Pędzichów. Serdecznie zapraszamy…

 

6. Wielkim Poście tradycyjnie będziemy uczestniczyć w nabożeństwie Drogi  Krzyżowej i Gorzkich Żali.  Droga Krzyżowa w naszej Bazylice będzie w każdy piątek przed wieczorną mszą św. o godz. 18.00  zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele      o godz. 16.00.  Już dzisiaj bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach Wielkiego Postu.

 

7. W tym tygodniu modlimy się o trzeźwość naszego narodu i wyzwolenie z innych nałogów. Zachęcamy do takiej modlitwy w tych najbliższych dniach przed Najświętszym Sakramentem, szczególnie w czasie całodziennej adoracji w naszym kościele, która trwa w dni powszednie do godz. 9.30  do 18.30 i w niedziele od 13.00 – 15.15.

 

8. We czwartek  w liturgii będziemy obchodzić  liturgiczne święto świętych Cyryla mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy.

 

9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.