PL

PL

Wniebowstąpienie Pańskie

W najbliższy piątek – 13 maja, w naszej Bazylice pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

1. Dzisiaj w Krakowie, Uroczystości ku czci św. Stanisława biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski. Przed południem od godz. 9.00 tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę i Uroczysta Msza św. na Skałce z udziałem Episkopatu i delegacji z naszej Archidiecezji i całej Ojczyny. Na tej uroczystość jest Obchodzony w Krakowie Jubileusz 1050-lecia chrztu Polski, dziękujemy Bogu za dar wiary i dar tylu świętych związanych z Krakowem. Z racji Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego w liturgii jutro będziemy wspominać św. Stanisława Biskupa i Męczennika Patrona. Modlitwa otaczamy wszytkach solenizantów, których patronem jest św. Stanisław. W sposób szczególny modlimy się za naszego Metropolitę ks. Kardynała w dniu Jego imienin.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i jak zwykle Msza św. o godz.15.15, a później nabożeństwo majowe. W tygodniu Majówki po wieczornej Mszy św., serdecznie zapraszamy. W tym tygodniu modlimy się o dary Ducha św. przed Uroczystością Zesłana Ducha Świętego.

3. W najbliższy piątek – 13 maja, w naszej Bazylice pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Najpierw o godz. 18.00 będzie Różaniec Fatimski, później Msza św. z kazaniem, i tradycyjna procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. W czasie procesji będziemy śpiewać litanię do Matki Bożej. W tym roku przewodniczył będzie i kazanie wygłosi nasz wikariusz Ks. dr Piotr Studnicki. Na procesję przynosimy świece z lampionami. Pragniemy zwrócić uwagę, na zmienioną kolejność nabożeństwa. Najpierw będzie Różaniec o godz. 18.00, a później Msza św. i procesja. Serdecznie wszystkich zapraszamy na to piękne maryjne nabożeństwo.

4. W sobotę liturgiczne święto św. Macieja Apostoła. 
Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask i opieki świętych patronów.

5. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Zesłania Ducha św.
Ofiary do puszek będą przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu tego roku w Krakowie.

6. Za tydzień w naszej Bazylice I Komunia św. dla dzieci z klas III Katolickiej Szkoły św. Rodziny z Nazaretu, z ul. Pędzichów.

7. Wszystkim obecnym i Waszym rodzinom, życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały tydzień … Szczęść Boże.