Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca listopada, Msze św. wotywne do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi rano go 9.30 i wieczorem od 17.00 do 19.00.

1.  Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy za zmarłych. Msza św. jak zwykle o godz. 15.15.

2. W liturgii tym w tygodniu:
– we wtorek – Wspomnienie świętego Karola Boromeusza, biskupa
– w czwartek po wieczornej mszy św. Godzina Święta

3. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca listopada, Msze św. wotywne do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi rano go 9.30 i wieczorem od 17.00 do 19.00.

4. Chorych w domu odwiedzimy z sakramentami świętymi w sobotę 8 listopada. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

5 W sobotę odbędą się „ZADUSZKI” Politechniki Krakowskiej. Na Cmentarzu Rakowickim ks. Bp Grzegorz Ryś odprawi w kaplicy Mszę św. w sobot o godz. 12.00 za zmarłych profesorów i pracowników Politechniki, a później będzie procesja z modlitwa do grobów w Profesorów Politechniki. Dokładne informacje na plakacie przy wejściu do Bazyliki.

6. W przyszłą niedzielę w naszym Bazylice, będzie głosił kazania Ks. Proboszcz z parafii św. Jacka z ul. Radzikowskiego gdzie powstaje nowa parafia.   Jak w każdym roku, jako parafia patronacka, swoimi ofiarami wspierać będziemy budowę nowego Kościoła. 

7. Na wypominki roczne przyjmują księża w zakrystii. Jednorazowe możemy składać do skarbonki za ławkami. Za zmarłych zgłaszanych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 12.00, a w wypominkach jednorazowych w miesiącu listopadzie, każdego dnia o godz. 18.15, przed zakończeniem adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy.

8. Zachęcamy do modlitwy i ofiarowania odpustów za zmarłych. Informacje o warunkach zyskiwania odpustów, które należy wypełnić, są na tablicy ogłoszeń w przedsionku bazyliki.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dzisiaj i w ciągu tygodnia błogosławieństwa i Opieki Bożej na każdy dzień.   Szczęść Boże.