Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Całodzienna Adoracja
Najświętszego Sakramentu
w Bazylice

od poniedziałku do soboty
930 - 1830

niedziele i święta
1300 - 1515


Po lewej stronie wchodząc do Bazyliki znajduje się kaplica Wieczystej Adoracji. Powstała pod koniec XVIII wieku i była dedykowana Panu Jezusowi Ukrzyżowanemu.

W centrum kaplicy umieszczono w tle trybowanej w blasze panoramę Krakowa z widokiem Wawelu i kościoła Mariackiego. Po bokach ołtarza figury – Matki Bożej i św. Jana. Na pamiątkę Wielkiego Jubileuszu 2000 Roku umieszczono obraz Matki Bożej Częstochowskiej.

To do tej kaplicy wierni najczęściej przychodzą na modlitwę. Od Roku Jubileuszowego kaplica został zamieniona na kaplicę Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.